Główna
Patron szkoły
Nadanie sztandaru
Baza szkoły
Koła zainteresowań
Szkoła z klasą
Kadra nauczycielska
Rok szkolny...
Sport
Humor szkolny
Teatr Teraz MY
Gazetka szkolna
Festiwal Kolęd
Dokumenty szkoły
Dla szóstoklasistów
Konkursy 2012/2013
Aktualności
Rada Rodziców
Plan lekcji
Przetargi

Licznik odwiedzin

05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Budowlana 2, tel./fax: (025) 758 95 47, e-mail: minskgimnr2@go2.pl

Nasze gimnazjum mieści się w zmodernizowanym, estetycznym budynku. Wszystkie klasy są odnowione, korzystamy z pracowni komputerowej, laboratorium językowego, sali multimedialnej oraz jedynej w powiecie szkolnej sali teatralnej. W szkole mamy nie tylko nowocześnie wyposażone klasopracownie, ale także gry, sprzęt sportowy i multimedialny, telewizor plazmowy, które udostępnione jest uczniom na korytarzach. Biblioteka naszego gimnazjum to miejsce, w którym są zarówno książki, jak i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Na spotkania z pedagogami, psychologiem, czy logopedą przeznaczona jest sala terapeutyczno-telewizyjna. Szkoła otwiera się na integrację, więc jedna z łazienek została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na zewnątrz budynku znajduje się - ułożona w 2007 roku - kostka, szkoła ma nową kolorową elewację, a cały budynek jest monitorowany dzięki systemowi kamer.
Nasze gimnazjum posiada pracownię komputerową i Internetowe Cenrum Informacji Multimedialnej współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy: 14 stanowisk uczniowskich, server, sieciową drukarkę laserową i skaner. W Internetowym Centrum Informacji znajdują się 4 komputery, sieciowa drukarka laserowa, skaner. Dopełnieniem powyższego wyposażenia jest mobilny zestaw multimedialny złożony z komputera przenośnego i wideoprojektora. Wszystkie komputery są połączone w sieć i mają dostęp do Internetu.